Tabulka střelců: M-A

FK Baník Sokolov B2-0FCPK
 Kopanina utrpěla první prohru v divizi. V Sokolově inkasovala zkraje a na konci.

Datum a čas:16.08.2009 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:9. Prchal (1:0), 89. Kratochvíl (2:0)
Sestava:Jeřábek - Busta, Šafr, Houška, Gerstner (82. Beneš) - Juckem (77. Kratochvíl), Sedláček (87. Slaboch), Honetschläger, Buzek (K) - Horák, Sýkora. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Dvořák – Kaplan, Studík, Duben, Vašata (K, 73. Kratochvíl) – Habai, Prchal, Hucl (63. Pleva), Hanzlík – Čertík (83. Ferko), Komberec Trenér: Jiří Dreiseitl

Sokolov - První výlet v divizi na stadión soupeře nedopadl pro fotbalisty Přední Kopaniny nejlépe. Ve 2. kole divize B v Sokolově padli s místní rezervou doplněnou o 7 hráčů z kádru druholigového A mužstva 0:2. Kopanina prospala úvod zápasu a hned v 9. minutě inkasovala. Druhý gól domácích padl minutu před závěrečným hvizdem.

Krásný stadión, parádní trávník, pěkná divácká kulisa téměř tří stovek fanoušků, vedro a soupeř prahnoucí po prvních divizních bodech! Takové podmínky čekaly na fotbalisty FCPK v prvním divizním zápase na hřišti soupeře.

Zatímco trenéru Mejdrovi vypadli ze sestavy dva obránci, nemocný Charvát a zraněný Záhorec, domácí kouč Dreiseilt uvítal v týmu 7 hráčů z kádru druholigového áčka.

Nažhavený Sokolov B vlítnul do utkání jako uragán. Pomohli mu k tomu i hráči FCPK, kteří začali velmi vlažně a nedůrazně.

Diváci se ještě nestačili usadit a už se třáslo břevno kopaninské branky. Pravá obrana FCPK propadla, míč se dostal před branku a Gerstner zachraňoval před dobíhajícím útočníkem Sokolova. Míč napálil do břevna vlastní branky a pak pryč.

Sokolov byl v úvodu jednoznačně aktivnější a odměnou byl vedoucí gól. V 9. minutě zahrál Prchal volný přímý kop od lajny a překvapil gólmana Jeřábka, který zřejmě čekal centr a stál příliš vpředu. Míč zaplul do sítě na zadní tyč. Sokolov 1:0!!!

Kopanina přestála pár dalších standardek a po čtvrthodině konečně vyrovnala hru. Signálem byla střela Juckema, která však letěla vysoko nad.

Ve středu zálohy se rozehrála dvojice Honetschläger-Sedláček a tým získával ve středu pole územní převahu. Ve 23. minutě unikl do vápna Horák, ale nestačil přesně odcentrovat. Ve 30. minutě prudce vypálil Juckem, ale jen do náručí připraveného Dvořáka.

Pak to opět zazkřípalo na pravé straně kopaninské defenzívy, kde zůstal po vráceném míči do šestnáctky zcela osamocený Hanzlík, svou střelu však neumístil mezi tyče. Jeřábek mu dobře zmenšil střelecký úhel.

Před přestávkou ještě zahrozila Kopanina. Honetschläger pěkně vypálil, ale Studík zblokoval na roh. Z něj opět Honetschläger hlavičkoval vedle branky.

Druhá půle začala bombou kapitána Sokolova B Vašaty, Jeřábek parádně vyrazil. Na druhé straně Horák přiťukl Honetschlägerovi, ale jeho střela šla doprostřed branky. Vzápětí zaváhala sokolovská obrana, Sedláček vysunul Buzka, ale k jeho centru se Horák přes beka nedostal. Pískal se faul.

Pětadvacet minut druhé půle byla hra vyrovnaná, Kopanina se snažila zvýšenou aktivitou o vyrovnání. To se však nezdařilo a v závěrečných minutách začaly v horku docházet síly a přišly velké šance Sokolova.

V 71. minutě zablokoval Komberece v poslední chvíli Houška. Z následného rohu vznikl obrovský závar, kdy Jeřábek fantasticky zlikvidoval dvě dělovky a vzápětí Šafr vykopával míč z brankové čáry.

Po třech střídáních málem přišlo čtvrté, když kapitán FCPK Buzek dostal ošklivě loktem a měl rozseknutou hlavu. Zápas nakonec statečně dohrál a po utkání odjel do nemocnice na šití. Výsledek: 4 stehy!

Kopanina se zoufale snažila o šanci k vyrovnání a Sokolov mohl chodit do otevřené obrany. V 82. minutě po takovém brejku tečoval centrovaný míč Šafr a Jeřábek měl co dělat, aby jej dostal nad břevno. Gólman FCPK se vyznamenal i při další šanci Komberece.

Utkání se rozhodlo definitivně v 89. minutu. Prchal zahrál další standardku a střídající Kratochvíl hlavou před Jeřábkem změnil směr míče. Sokolov 2:0!!!

Rozhodčí:Bureš - Kubec, Kožár