FCPK4-1AFK Slavoj Podolí Praha
 Třetí jarní výhra Kopaniny. Urban dal dva góly a Podolí si odvezlo čtyřku.

Datum a čas:30.04.2022 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:30. Urban (1:1, as. Krejčí), 52. Škarda (2:1), 80. Urban (3:1, as. Mainolfi), 83. Hollmotz (4:1, as. Urban)
Góly-soupeř:3. Štrajt (0:1)
Sestava:Zavadil - Mejdr (70. Vostracký), Škarda (83. Huleš), Krejčí, Schierreich - Ptáček (46. Spizziri), Kučera, Mainolfi, Veleba (64. Asad) - Urban, Šultes (60. Hollmotz), Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Bartoš – Hrubý, Bednář, Němeček Svoboda – Kocour, Brezina, Brož, Podobský (81. Sitta) - Jeník - Štrajt (72. Janoušek). Trenér: Petr Majer.

Přední Kopanina - Podzimní prohra Kopaniny 0:3 v Podolí je zapomenuta. Odveta ve 23. kole přeboru Prahy se povedla náramně a bylo to 4:1 pro domácí. Super rychlá branka už ve 3. minutě hostům nestačila. Poté čtyřikrát inkasovali, z toho dvakrát od Urbana, nejlepšího střelce Kopaniny. Další dvě branky přidali Hollmotz a Škarda. Pro oba první branky v sezóně. Kopaninu teď čekají dva zápasy na hřištích soupeřů - Vyšehrad B, Královice.

Zápas deváté Kopaniny s jedenáctým Podolím rozhodla druhá půle. Ta první skončila nerozhodně 1:1. Po přestávce však začal tým z Kavčích hor ztrácet a domácí toho využili třemi vstřelenými góly. Dva z nich si připsal Daniel Urban a přidal jednu asistenci. Domácí kanonýr už nasbíral celkem 13 branek a v tabulce přeboru je na pátém místě.

Střelci přeboru, TOP5: 1. Kotlík (Dukla JM) 24 branek, 2. Gračko (Kolovraty) 20, 3. Merta (Zličín) 16, 4. Doležel (Újezd P4) 14, 5. Urban (FCPK) 13.

Začátek zápasu patřil Podolí, které šlo rychle do vedení. Už ve 3.minutě po centru z levé strany si naběhl mezi Krejčího a Škardu Štrajt a pěkně trefil prudký centr.

Kopanině první půle nevyšla. Hrála pomalu, bez pohybu. Ale pomohla si standardkou. Kučerův přetažený trestný kop vrátil hlavou před branku Krejčí a Urban v pádu z voleje trefil vyrovnání 1:1.

Po přestávce hosty držel gólman Bartoš, který zblokoval střely Urbana i Mainolfiho. Když už byl překonán, pomohli mu obránci na brankové čáře po fatální hrubce Svobody. Podolí se však tlaku domácích neubránilo. V 52. minutě po další standardce Kučery gólman Bartoš míč srazil pouze před Škardu, pro kterého nebyl problém míč dorazit do sítě - 2:1.

Odpor hostů byl definitivně zlomen v poslední desetiminutovce. Nejprve ztráta Podolí na polovině hřiště, Mainolfi vypíchl míč pro Urbana a ten si s jedním obráncem i brankářem v rychlém brejku umí poradit - 3:1. Čtvrtý gól pak přidal důsledný Hollmotz, který dorazil Bartošem vyraženou střelu Urbana.

Kopanina poráží AFK Slavoj Podolí k radosti svých fanoušků 4:1 a do historických tabulek se v této sezóně zapíše, že bilance vzájemných zápasů obou soupeřů je vyrovnaná.

Podzimní zápas AFK Slavoj Podolí - Přední Kopanina 3:0 si můžete připomenout zde

Fotbalisté Přední Kopaniny se díky výhře posunuli s 36 body na 8.místo přeboru Prahy. Teď je čekají dva zápasy venku (Vyšehrad B, Královice) a pak opět na Kopanině U Drahušky Hostivař.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Začátek zápasu byl jako ze zlého snu. Říkali jsme si, abychom neprohrávali a místo toho dostaneme gól už ve třetí minutě a uděláme v tomhle směru rekord. Do půle Dan Urban krásným gólem vyrovnal. Po přestávce jsme začali pracovat lépe a přidali jsme další branky. Naše vítězství mohlo být i vyšší.“
Petr Majer (Podolí): „Výsledek je pro nás abnormálně krutý, protože do třetí inkasované branky byl zápas naprosto vyrovnaný. Šli jsme rychle do vedení, ale pak jsme postupně neuhlídali dvě standardní situace. Zápas ale dál plynul vyrovnaně. Pak přišla naše individuální chyba, což rozhodlo. Pak už se utkání dohrávalo, a když jsme vymysleli další věc, inkasovali jsme i čtvrtou branku. Znovu ale opakuji, je to pro nás absolutně kruté.“

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Luboš Kučera.
Nejlepší hráč Podolí: Martin Štrajt.

Rozhodčí:Zloch - Kohout, Vondráček
Delegát:Kalcovský
Žluté karty:Schierreich - Brezina, Štrajt