Titulek:Nevydařený vstup Zličína do zimního turnaje
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:10.01.2009 13:30
Poločas:3 : 0
 Vokovice - Přeborový Zličín úvodní zápas zimního turnaje na Aritmě, ve kterém se střetl s účastníkem I.A třídy SK Střešovice, nezvládl. Po prvním poločase prohrával Zličín 0:3, dokázali vyrovnat, ale čtyři minuty před koncem inkasoval počtvrté.

Zápas jsme začali poměrně aktivně. Několikrát nebezpečně vystřelil Sigan a ve slibné šanci se nejdříve objevil Stolfa a po něm i Ivan Merta. Přišla však 28.minuta, chyba Chrže v šestnáctce a Kopal poprvé překonal Rosendorfa. Ve 36.minutě přišla další nedůslednost naší obrany a sražená střela Žučka přeplachtila Rosendorfa a Chrž už míč vykopával za čárou, alespoň podle pokynu asistenta rozhodčího. Minutu před přestávkou přišla další chyba naší obrany a Kašpar přidal třetí branku.

Po přestávce poslal trenér Drahokoupil na hřiště čtyři čerstvé hráče a Čížek hned po minutě hry po přímém kopu snížil na 3:1. V 54.minutě si Merta vyměnil míč s Řezáčem, jeho pohotovou střelu golman Střešovic jen vyrazil a dobíhající Merta přidal naší druhou branku. V 67.minutě bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu se důrazně prosadil Čížek a napálil odražený míč pod břevno. Výsledek jsme mohli otočit, měli jsme několik slibných šancí, bohužel bez efektu. V 78.minutě nás naopak podržel golman Rottenberg, který konečky prstů vyrazil technickou střelu Kopala. V 86.minutě se však před ním ocitl úplně volný Žuček a přesnou hlavičkou mu nedal šanci. Bylo rozhodnuto, Střešovice vyhrály 4:3.

SK Střešovice – FC Zličín 4:3 (3:0)

Branky: Žuček 2, Kopal, Kašpar – Čížek 2, Merta

Sestava Střešovice: Malinský, Oubram, Kašpar M., Novák, Syrový, Trhlík, Barák, Kopsa, Žuček, Kopal, Kašpar J.

střídali: Prokop, Materna, Vajnar, Zuzák, Klír

Sestava FC Zličín – 1.poločas: Rosendorf – Doucha, Chrž, Krump, Klíma – Roubíček – Stolfa, Novák, Sigan, Merta – Řezáč.

Sestava FC Zličín – 2.poločas: Rottenberg – Krupička, Žák, Krump, Šindelář – Merta, Novák, Čížek, Klíma – Stolfa (65. Kurina), Řezáč.

Autor článku: Lubor Mírek