^
15.08.2019 | FCPK B | Autor: cip

Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí.

Dobrovíz - Kombinovaný tým pod hlavičkou B mužstva FC Přední Kopanina obsadil na Memoriálu obětí fašismu 2019 v Dobrovízi bronzovou příčku. Po sobotní porážce s domácím výběrem Kopanina zvládla nedělní bitvu s Velkým Přítočnem, nováčkem 1.B třídy. Přestože přišla o nadějné dvoubrankové vedení, v penaltovém rozstřelu soupeři nedala šanci.

Penaltová loterie vyzněla jasně pro Kopaninu B. Všech pět střel bylo využito bez zaváhání. Naopak kopaninský gólman Šafařík odhadl směr všech střel hráčů Přítočna a pátý pokus už definitivně lapil. Po loňském stříbru tentokráte Kopanina B brala bronz.

Utkání o třetí místo bylo atraktivní nejen penaltovou ruletou na jeho konci. Zápas samotný skončil přestřelkou 5:5 !!! Deset branek navíc skóre jako na houpačce. Kopanina vedla 1:0, prohrávala 1:3, vedla 5:3 a nakonec došlo na penalty. Více o utkání Velké Přítočno vs FCPK B včetně sestavě si přečtěte zde.

O účasti Přední Kopaniny "pouze" v zápase o třetí místo rozhodlo sobotní semifinále. Vzhledem k tomu, že ve stejný den se hrál mistrovský zápas áčka, béčka a Pardálové byli na soustředění, tak tým se skládal velmi složitě. S našlápnutou domácí Dobrovízi, která pod novým trenérem výrazně posiluje (cca 7 hráčů), modročervení dokázali držet krok jen první půli (0:1) a ve druhé už tahali za kratší konec. Více o zápase zde.

Ve finálovém zápase porazila Hostouň B pořádající Dobrovíz 4:1 a získala tak vítěznou trofej pro letošní ročník 2019.

Hodnocení manažera týmu FCPK B - Tomáš Cigánek :

Jedná se o tradiční akci v našem regionu a takové pozvánky se neodmítají. Souhlasili jsme s účastí i když jsme věděli, že vzhledem k programu všech našich týmů nebude snadné vše zorganizovat. Díky všem hráčům, kteří dorazili reprezentovat FCPK, i když měli v nohách náročný předchozí program. Velmi pozitivní byl naopak fakt, že hodně prostoru dostali naši dorostenci. Oba zápasy jsme zvládli velmi solidně. V sobotu jsme odehráli kvalitní první poločas a ve druhé půli už prostě odpadli. V neděli to byl divácky atraktivní match s Přítočnem, který přinesl naši radost na konci a bronzovou trofej do kopaninské síně slávy. Bereme to, díky organizátorům za pozvání a těšíme se na příští ročník.