Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Přebor jsem ještě nevyhrál, je to výzva, hlásí posila z Braníka Cvrček

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:06.09.2018
 
Praha - Miluje, když může spoluhráči přihrát do šance a ten vstřelí gól. Sám už má ale taky na triku dvě branky. Letní posila z Braníku Milan Cvrček se prostě činí a užívá si nové angažmá a novou výzvu. Přední Kopanina má po čtyřech kolech na kontě devět bodů a je jasné, že její zápasy nebudou žádná nuda. "Fakt jsem zatím spokojený. Daří se nám a věřím, že až si to sedne, budeme ještě lepší," věří dvaatřicetiletý fotbalista.

Fanoušci z přeboru si vás v posledních letech pamatují jako ikonu Braníka. Co se stalo, že jste změnil dres?
Byl jsem s Přední Kopaninou v kontaktu, je to tak dva, tři roky zpátky. Ale tehdy jsem se ještě rozhodl, že zůstanu v Braníku. A už jsem si myslel, že to tam nějak doklepu. Pak se ovšem staly nějaké věci a já chtěl udělat změnu. A dopadlo to příchodem do Přední Kopaniny.

V přeboru působíte nějaký čas, jak jste vnímal Přední Kopaninu jako soupeře?
Musím přiznat, že jsem tam nejezdil moc rád. Kopanina hrála tradičně špičku přeboru nebo byla v divizi. Pamatuji se, že jsme tam jednou dostali sedm gólů, to nebylo nic moc.

A teď jí poznáváte z druhé strany. Říká se, že je to klub s rodinnou atmosférou...
Kluky znám, proti řadě z nich jsem hrával, s některými jsem se potkal v minulosti i ve stejném týmu. Zatím všechno funguje jak má. Klub vede Tomáš Cigánek, dělá to řadu let, pro fotbal dělá všechno. Já jsem fakt spokojený. Uvidíme, jak to půjde dál. Hodně věcí si musí ještě sednout.

Je vaše role jiná než v předchozím působišti?
Jiná je v tom, že nejsem kapitán a nekopu penalty (směje se). Ale nevadí mi to. Na Kopanině je spousta vlčáků, tak ať si to užijí. Co se týče hry, tak jsem si myslel, že moje role bude jiná. Ale teď mě trenér nechává hrát to, co jsem hrával v Braníku.

Těšíte se na poslední domácí podzimní zápas, kdy přijede váš bývalý klub?
Určitě ano a pro kluky vypíšu nějakou prémii. Musíme ten zápas vyhrát. Kdyby se to nepovedlo, tak bych byl hodně smutný.

Máte za sebou čtyři kola, co na rozjezd do přeboru říkáte?
Je to teprve rozjezd, ale výsledkově je to docela dobré. Máme pořád co zlepšovat, ale ono si to sedne. Máme devět bodů, ale musíme odstranit ty nedostatky. Na mysli mám to, že se nám nesmí stát to, co v Třeboradicích, že budeme prohrávat 0:3 a 1:4 a pak to budeme honit. Taky nás mrzí, že jsme nezvládli aspoň na remízu první zápas s nováčkem z Újezda. Celkově ale věřím, že si to sedne a doufám, že to bude lepší.

V posledních zápasech to podle výsledků vypadá, že chcete zlomit střelecké rekordy...
To se odvíjí podle toho, kdo je v naší sestavě. Je tam střelec Dan Urban, je tam Šulty (Pavel Šultes), Reža. To znamená obrovskou ofenzivní sílu. Doufám, že v tom budeme pokračovat. Asi vždycky nedáme sedm gólů, ale věřím, že to bude dobré. Hlavně taky musíme zapracovat na defenzivní části, abychom nedostávali tolik gólů jako v Třeboradicích. Tam to mohlo klidně skončit 10:10.

Říká se, že přebor je vyrovnanou soutěží a vy najednou dáte 7 gólů na hřišti posledního vítěze. Kam až jde v tomhle střeleckém uragánu pokračovat?
My jsme si to moc užívali. Já si ten den od rána říkal, že v Třeboradicích vyhrajeme a ono se nám to povedlo. Všem je jasné, že takový zápas, kdy vyhrajete 7:5, se nehraje každý týden ani měsíc. Ale musím říct, že ve mně taky trochu hrklo.

Asi za stavu 0:3, že?
To ano, ale v takové zvláštní souvislosti. Známí z Braníka se mě ptali na zápas v Třeboradicích. Bylo to poté, co dostali devět gólů na Vyšehradě. A já jim říkal, že my devět gólů nedostaneme. A pak, když jsme prohrávali 0:3 a 1:4, tak jsem si říkal, že jsem si to rýpnutí o devíti gólech měl odpustit, protože to vypadalo, že můžeme taky dostat dost branek. Ale když jste se ptal na tu vyrovnanost, já si myslím, že přebor vyrovnaný bude. Tady nám pomohlo, že Třeboradice nechtěly jen bránit. Každý soupeř má ale jiný styl.

Teď přivítáte Tempo, to nehraje žádného zanďoura. Přesto nemáte strach, že se kluby přece jenom budou zaměřovat hlavně na obranu?
Těžko říct, jak to bude. Tempo potřebuje body. Pozor vzadu si určitě dávat budou. Ale záleží na nás, když tam bude kvalita, o které jsem mluvil, tak bychom se měli prosadit. Nemluvím o sedmi gólech z Třeboradic, to bylo něco navíc.

Vy sám jste se ve třetím kole proti Motorletu B blýskl dvěma góly, kapitán týmu vám přál hattrick. Jak jste spokojený herně z osobního hlediska?
Za góly jsem samozřejmě rád, ale nejsem nějaký střelec. Já je spíš připravuji, určitě jich nedám za sezonu dvacet. Ale doufám, že se ještě střelecky prosadím (směje se)

Další nováček v týmu Pavel Šultes mluvil o ambicích vyhrát soutěž. Podpoříte ho v jeho prognózách?
Šulty chce pořád něco vyhrávat, vždyť teď vyhrál mistrovství Evropy (směje se). Já osobně jsem přebor ještě nevyhrál, tak bych to bral (směje se). Ale jsme na začátku, je tam dost kvalitních soupeřů, uvidíme, jak to dopadne. Je to výzva.

Za Přední Kopaninu už léta hrávají fotbalisté, co hrávali první ligu. Zkuste popsat, co by je mohlo do klubu přitahovat?
Je toho víc. Určitě kvalitní zázemí. Jsou tam super lidi, co se o fotbal starají, fotbal umějí dělat. A když tohle všechno hráči poznají, pak z toho vyplyne, že přijdou hráči jako Šulty nebo Pospa a hrají rádi za Kopaninu. Parta je tu fakt výborná.

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Matěj Kryštof Řešátko
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Čtyři jarní výhry a rezerva Kopaniny je ve hře o postup. Zkusíme, říká Buzek, 06.04.2019
Praha - Valí se jako lavina. Rezerva Přední Kopaniny vyhrála všechny čtyři jarní zápasy v A skupině I. B třídy a je ve hře o postup. V našlapané tabulce...
Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek., 30.03.2019
Praha - Oba týmy patří mezi hlavní favority Pražská teplárenská přeboru. Jeden je úřadující přeborový šampion, druhý přezimoval na třetí příčce tabulky....
Netradiční střelec Houška poslal po gólu pozdrav do nebe zesnulému otci. , 13.03.2019
Praha - Těšil se, aby ne. Dres Přední Kopaniny oblékl po osmi letech. S premiérou ale stoper Miloslav Houška moc spokojený být nemůže. Dal sice gól, ale...
Přeborová tipovačka: Jak vidí 16. kolo Ivo Flaks z Přední Kopaniny?, 09.03.2019
Praha - Se startem jarních odvet Pražská teplárenská přeboru začíná také tradiční přeborová tipovačka serveru www.fotbalpraha.cz. Z patnácti tipařů byl...
Fotbalové jaro startuje. Kopaninu čeká neporažený lídr Újezd Praha 4., 08.03.2019
Praha - Tři měsíce zimní pauzy právě skončily. Jarní část sezóny 2018/2019 startuje o víkendu 9.-10.3.2019 šestnáctým kolem přeboru Prahy. V tabulce třetí...

Další články

Kopanina měla nabito i v přípravě. Kam se prostřílí v jarní části přeboru?, 07.03.2019
Pozvánka k Drahušce na vyprávění Jakuba Moravce. Irsko s chutí Irské., 07.02.2019
Kopanina s Příbramí hrát nebude. Hrací plochu nelze připravit ke hře., 05.02.2019
Začíná playoff turnaje přípravek Winter Cup. Sledujte na stadiónu U Drahušky., 02.02.2019
Na Kopanině odstartoval Winter Cup. Je odehráno prvních osm zápasů., 14.01.2019