Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
3.kolo Teskahor poháru Prahy bylo přeloženo na jaro. Kopanina v Cholupicích nastoupí 15.4. od 17 hodin...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Uděláme vše, aby Černý Petr nezůstal Litvínovu, říká trenér Vratislav Havlík

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:02.04.2011
 
L i t v í n o v - Litvínov je už tradičním účastníkem divize, ale po dvou klidných sezónách se letos topí v sestupovém pásmu a stále odsud nemůže vyplout. K podzimním 13 bodům hned v jarní premiéře přidal 3 body po výhře nad Českým Dubem, pak však přišly dvě vysoké prohry s juniorkami Mostu (0:4) a Teplic (0:7). Oba soupeři byli silně posíleni hráči A mužstva, proto trenér Litvínova Vratislav Havlík nedělá z porážek ukvapené závěry. „Vždyť Teplice měly jen dva stabilní hráče z béčka, ten tým co nastoupil by se neztratil v lize!,“ hází Havlík debakl s Teplicemi za hlavu a připravuje svůj tým na Kopaninu. „Oba soupeři vědí o co hrají v tomto zápase, tady půjde o šest bodů,“ říká Havlík.

Pro Litvínov to letos tedy moc klidná sezóna není. Proč?
Nepovedl se nám úvod do soutěže a s důsledky špatného startu se potýkáme dosud.

Z jakého důvodu vám nevyšel podzim. Získali jste jen 13 bodů. Změnil se kádr?
Kádr je podobný, ale hrozně mladý. Kluci, kteří u nás hrají divizi, toho mají hodně moc před sebou, ale někteří se s divizí stále ještě seznamují.

Takže příliš mladý mančaft. To je důvod vašich problémů?
Vidím to v malé zkušenosti, mužstvo má obrovský potenciál, a já jsem přesvědčen, že se na něm dá stavět jak momentálně tak i do budoucna. Bohužel máme teď také řadu zraněných.

Na podzim jste zkusili oživit situaci i výměnou trenéra? Nastoupil jste místo Roberta Žáka.
Ne tak to nebylo. Ta změna byla vynucená Robert Žák se vzdal trénování u nás sám. Měl jiné priority a nabídky, u nás to je přeci jen stále amatérský fotbal.

Máte výbornou mládežnickou akademii. Řada odchovanců se prosazuje do áčka. To je radost pohledět že?
Jsme za to rádi a sázíme na to. V naší akademii máme řadu výborných hráčů na hodně dobré úrovni, a když vidím jejich potenciál, přeju si aby dokráčeli do A mužstva. Když se to povede, bude to hezké podívání.

Litvínovské mládí diriguje z pozice kapitána nejzkušenější hráč Libor Polomský, který má i několik desítek startů v lize. Jak hodně důležitý je pro tým.
V sedmatřiceti je nejstarším hráčem našeho kádru a pro naše mladé hráče je velkou oporou. Libor je pro ty mladé ideální starší hráč, dokáže poradit, motivovat. Akorát bych se nezlobil, kdyby na ně byl malinko tvrdší.

Litvínov je letos zřejmě odsouzen k boji o udržení až do konce. Jak je pro vás divize důležitá s ohledem na vaší mládežnickou akademii.
Plánů a cílů je hodně, my se momentálně snažíme zejména vylepšovat naše zázemí. V areálu Lomská máme dvě hřiště a jednu z největších umělek v republice s rozměry 105x68, potřebujeme dodělat zázemí, tyhle věci jsou důležitým základem pro naplnění sportovních cílů.

A ta divize?
V našem dlouhodobém plánu se bavíme i o vyšších soutěžích než je divize, ale jsme na začátku cesty a letos hrajeme o záchranu, to je jasné! Chceme jí udržet, chceme jí hrát a uděláme vše pro to, aby to nebyl Litvínov kdo dostane Černého Petra.

Jaro jste začali výhrou s Českým Dubem, pak však přišly dvě vysoké prohry s Mostem B a Teplicemi B. Nebylo těch gólů v litvínovské síti příliš?
Výsledek 0:7 s Teplicemi mě mrzí. To je hodně. Na druhou stranu se hrálo v reprezentační pauze, Teplice byly jednoznačně lepší a kádr který proti nám nastoupil, by mohl nastoupit v pohodě v lize. Byli tam v podstatě jen dva hráči z kádru B mužstva. S Mostem jsme ten zápas mohli zvládnout lépe, ale jejich juniorka byla také významně doplněná. Je to pryč, před námi je Přední Kopanina.

Tady to bude pro oba týmy hodně důležitý souboj. Souhlasíte?
Víme obě strany o co hrajeme. Tady půjde o šest bodů! Pro mě je to divný pohled, protože co jsem Přední Kopaninu kdy viděl hrát, nikdy jsem jí neviděl hrát špatně. Myslím, že Kopanina nepatří na tyto místa v tabulce, kde se momentálně nachází.

Totéž se říká o vás, ale realita je jaká je. Jaké to bude utkání?
Mělo by být rozhodně zajímavé, hraje se o hodně. Uvidíme jak vypadá hrací plocha po zimě jestli umožní kombinační fotbal, ale každopádně obě mužstva určitě nastoupí se stoprocentním nasazením a bude se na co dívat.

S čím jedete na Přední Kopaninu?
My jedeme hlavně bojovat, snažit se a urvat to co Kopanina dovolí.
Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

S Kopaninou za fotbalem. O víkendu se představí áčko, béčko a dorost., 17.08.2019
Praha - O víkendu 17.-18. srpna je zápasová nabídka od fotbalistů z Přední Kopaniny velmi zajímavá a věříme, že jí budete s napětím sledovat stejně jako...
Pospíšil z Královic tipuje 2.kolo přeboru. Kopanině věří na výhru s Žižkovem., 17.08.2019
Praha - Fotbalisté Přední Kopaniny hrají ve 2.kole Pražská teplárenská přeboru proti rezervě druholigové Viktorky Žižkov (neděle, 10:15). Zatímco žižkováci...
Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí., 15.08.2019
Dobrovíz - Kombinovaný tým pod hlavičkou B mužstva FC Přední Kopanina obsadil na Memoriálu obětí fašismu 2019 v Dobrovízi bronzovou příčku. Po sobotní...
Ideální varianta, říká o novém angažmá hvězdná posila Přední Kopaniny Kolář, 14.08.2019
Přední Kopanina - Šestinásobný mistr ligy, muž se čtrnácti starty v prestižní Lize mistrů nebo devětadvaceti za národní tým. Pražská teplárenská přebor...
Lahůdka na úvod sezóny. Kopanina se představí v MOL Cup. Přijede SS Ostrá., 03.08.2019
Přední Kopanina - Po krátké letní pauze je vše téměř připraveno ke startu nového ročníku. Fotbalisté Přední Kopaniny vstoupí do pražského přeboru v sobotu...

Další články

Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu., 03.08.2019
V pondělí startuje U Drahušky sportovní kemp. Zůstaly Vám děti v Praze?, 26.07.2019
Kopanina ve Sláva Cupu 2019 stříbrná. Porazila Hostivař, prohrála s Admirou B., 21.07.2019
Letní příprava áčka zahájena. Prvním herním testem bude Sláva Cup 2019., 20.07.2019
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019