Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

FCPK Blog

Jirka Gerstner navštívil chrám fotbalu: zápas Barcelony na Nou Camp

06.01.2011 | autor: Gerstner Jiří | rubrika: Na cestách

Tak tohle povídání byste si neměli nechat ujít. Hráč divizního A mužstva FCPK a blogger Jirka Gerstner už opět vycestoval za špičkovým fotbalem. Po Chelsea navštívil i slavný Nou Camp, sídlo FC Barcelona. Stalo se tak v květnu a v tomto zápase se rozhodlo o zisku mistrovského titulu pro FCB. K jeho výletu z minulého roku jsme nyní dostali povídání i báječné fotografie. Tak se pojďme podívat.

Do Španělska jsme vyrazili už ve čtvrtek 13.5. ačkoliv se zápas hrál až v neděli 16.5. Svůj základní tábor jsme rozbili ve velmi krásném městečku Calella, které se nachází přibližně 50 km od Barcelony. V sobotu jsme vyrazili na stadión, který jsme si pečlivě celý prohlédli. Navštívili jsme šatny, VIP prostory, prostory pro novináře a spoustu dalších zajímavých věcí, které patří k historii tohoto klubu. Největším zážitkem ale pro nás byla prohlídka střídaček a hrací plochy. Dalo to velké přemáhání, abychom nevběhli i přes přísné zákazy na hřiště. Museli jsme si ale bohužel nechat zajít chuť. Po této prohlídce jsme museli nutně zavítat do fanshopu , kde jsme zakoupili potřebné vybavení na zápas (šálu a dres). Už od této chvíle jsme byli plni očekávání z nadcházejícího zápasu.

Ihned ráno jsme potkávali spoustu lidí, kteří byli oblečeni do dresů a těšili se na velmi důležitý zápas. Bylo neuvěřitelné, jak i nás tato atmosféra okamžitě pohltila. Celý den jsme se už nebavili o ničem jiném, než o nadcházejícím zápase.

Už v 17:30 se ve dveřích recepce objevil postarší pár, samozřejmě oblečený v barcelonském dresu, který nás zavedl k autobusu. Tento autobus nás zavezl až ke stadiónu. Už po cestě jsme viděli neuvěřitelné množství fanoušků, kteří mířili na stadión. Při výstupu z autobusu jsme zažívali neuvěřitelné okamžiky. Okolo nás proudily stovky až tisíce fanoušků. Na každém bylo vidět, jak je hrdý na to, že je fanouškem takovéhoto klubu. Každý bez rozdílu věku či pohlaví měl na sobě minimálně dres. Tato atmosféra byla nepopsatelná. Všichni na mě působili jako obrovská rodina. To nejlepší nás ovšem teprve čekalo.

Vstupenky jsme měli na horní tribunu za brankou. Už hodinu před stadiónem bylo na tribunách tolik fanoušků, jako u nás během jednoho ligového kola. A to ještě nebylo zdaleka plno! Usadili jsme se na sedadla a s otevřenou pusou jsme hltali předzápasovou atmosféru a rozcvičující se mužstva. Ještě před zápasem přišli ukázat basketbalisté Barcelony svoji trofej z Final Four. I jim se dostalo uznání od fanoušků. Všichni ale už napjatě očekávali blížící se střetnutí a hlavně všichni už se těšili na případné oslavy. Vždyť Barca doma slavila zisk mistrovského titulu naposledy před 14 let!

Už při představování hráčů nám ukázali fanoušci svoji sílu povzbuzování. Ještě těsně před výkopem musela bezpodmínečně zaznít hymna Barci. Poté se mohlo jít na věc.

Za začátku bylo na hráčích Barcelony vidět trochu nervozity. Soupeř mohl po velké chybě brankáře Valdéze vstřelit branku, ale to by se nesměl do střely vrhnout kapitán Puyol, který si vysloužil bouřlivé poděkování od vyprodaného stadionu. To Barcu nakoplo a začala se pomalu rozjíždět mašina na góly. První branka padla do sítě Valladolidu už ve 26 minutě. Barca od této chvíle už dominovala. Předváděla velmi rychlý a technický fotbal. Hvězdou utkání byl opět Lionel Messi, který se trefil dvakrát. Když jsem v televizi sledoval Messiho přišel mi neuvěřitelně rychlý s míčem i bez něj. Ovšem když jsem ho viděl hrát naživo, přišlo mi, jako by televize jeho pohyb zpomalovala, aby ho televizní diváci neviděli rozmazaného. Neskutečný hráč. Výsledek skončil 4:0 pro Barcu, když se trefil ještě další mladíček Pedro. Barca mohla slavit titul a Valladolid si touto prohrou zajistil sestup do druhé ligy.

Během utkání hnalo Barcu k titulu neskutečných 98025 fanoušků, kteří neustále povzbuzovali svůj milovaný klub. Docela nám zatrnulo, když se všichni fanoušci zvedli a začali skákat na tribunách. Celý stadion byl v tuto chvíli jako na vodě.

Krásné také bylo sledovat fanoušky okolo sebe. Vedle fandila například 80letá babička se svým 6letým vnukem apod.Velmi mě dostalo, když vedle mě sedící klučina (7 let) celý zápas musel mít na sobě dres Messiho, i přes to že už bylo chladno a klučina se klepal zimou! Nikdo z nás si nedokáže představit, co tito lidé cítí k tomuto klubu. Je to srdeční záležitost u každého z nich. Bylo nádherné a nezapomenutelné být alespoň chvíli součástí toho všeho.

Po zápase celý stadion vyvolával jména hráčů, od kterých si žádali pár slov. Poté jsme opustili stadion a zamířili k autobusu. Oslavy ale pokračovaly nadále i s hráči v centu Barcelony. A byly to pekelné oslavy, které budou pokračovat ještě hodně dlouho.

Jen pro zajímavost - útočníci v tomto zápase:
Lionel Messi – datum narození 24-06-1987, výška 169cm, váha 67kg
Bojan Krkic Pérez – datum narození 28-08-1990, výška 170cm, váha 65kg
Pedro Rodríguez Ledesma – datum narození 28-07-1987, výška 169cm, váha 64kg
 

FCPK Blog

Gerstner Jiří

O autorovi:

Jiří Gerstner je hráč FCPK a šéftrenér mládeže FC Přední Kopanina.

Články blogera

Články
06.01.Jirka Gerstner navštívil chrám fotbalu: zápas Barcelony na Nou Camp  [Gerstner]
24.10.Jirka Gerstner: Má návštěva Stamford Bridge, zápas Chelsea-Blackburn  [Gerstner]

Poslední články

Články
17.05.O fotbalovém rozvoji budoucich australských nadějí  [Sedláček]
06.01.Jirka Gerstner navštívil chrám fotbalu: zápas Barcelony na Nou Camp  [Gerstner]
23.11.Sydney FC – Newcastle Jets 1:0  [Sedláček]
11.10.O multikulturních rozdílech a mých australských studijních povinnostech  [Sedláček]
13.09.Sportovní život v Sydney  [Sedláček]
10.08.Utrápená cesta do Sydney a nečekaný imigrační problém s kopaninskými kopačkami  [Sedláček]
24.10.Jirka Gerstner: Má návštěva Stamford Bridge, zápas Chelsea-Blackburn  [Gerstner]
29.04.To pravé Řecko. Skočka na výletě do Chalkidiki.  [Skočdopole]
16.03.Do Pekla zadarmo...aneb fotbalový zápas PAOK Soluň - Olympiakos Piraeus  [Skočdopole]

Blogeři

 Příjmení, jméno
Gerstner Jiří
Sedláček Pavel
Skočdopole Martin

Přihlášení blogera

 
Jméno:
Heslo: