Tabulka střelců:

Karta utkání

FK Řeporyje-Praha 5 4-4Mladší žáci (U13)
Datum a čas:14.04.2024 14:00  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:34. Žáček (3:1), 42. Cole (3:2, as. Žáček), 57. Vobořil Pavel (3:3, as. Žáček), 64. Žáček (3:4, as. Zálešák)
Góly-soupeř:8. Niš (1:0), 15. Vancl (2:0), 30. Niš (3:0), 69. Vancl (4:4)
Sestava:Ulbrich - Procházka, Zálešák, Farář - Hanus, Tsang, Žáček - Pavel Vobořil. Nahradníci: Racek, Cole, Cestr. Trenéři: Václav Kočí, Petr Helík.
Sestava-soupeř:Mráz - Hladěna, Hudeček, Gomboš, Niš - Sonták, Vancl F., Vancl L. (K) - Froňka, Grygar, Petčenko. Náhradníci: Ryskulov. Trenér: Petr Vespalec.

Řeporyje - Svůj druhý jarní mistrák v roli hosta sehráli v neděli mladší žáci. Jednalo se o utkání na hřišti Řeporyjí, které v prvních dvou mistrácích neprohrály, a byly tak namotivované tuto sérii udržet. Tento soupeř se nachází na šestém místě, Kopaňáci jsou stále první, ale zároveň odehráli o dva zápase více než druhý Barrandov. Domácí Řeporyje do utkání vstoupily skvěle. V osmé minutě otevřely skóre a už v 15. vedly 2:0. O čtvrt hodinu později se opět trefily, a překvapivě tak vedly o tři branky. Důležitý gól do šatny však vstřelil kopaninský David Žáček, a poločas tak skončil 3:1. Brzy po začátku druhé půle FCPK opět skórovala a snížila deficit na jednu branku. To ještě nebylo vše. V 57. minutě se modročerveným podařilo vyrovnat a šest minut před koncem tento skvělý comeback dokončil Pavel Vobořil, který vsítil branku na 4:3 pro FCPK. Už to vypadalo, že si mladší žáci připíší památný obrat, avšak v poslední minutě Řeporyje našly ještě sílu ke srovnání stavu. Konečný výsledek tak je 4:4.

Hodnocení trenéra - Petr Helík:

Zápas v Řeporyjích byl v dosavadní sezoně jedním z nejtěžších. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně. Hned v úvodu měl pár dobrých možností Žáček, ale nedokázal žádnou využít. Naopak soupeř prokázal vyšší efektivitu a z pěti střel vstřelil tři góly. Z naši strany to nebyl ideální poločas. Dělali jsme spoustu chyb, soupeře jsme nedostupovali a celkově se báli něco vymyslet. Naději na to zvrátit výsledek nám přinesl Žáčkův šťastný gól v závěru poločasu. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro domácí. Kluci se však z výsledku nesesypali a předvedli naprosto famózní poločas. Nejprve snížil Cole, který stál na správném místě ve vápně. Poté po krásné individuální Žáčka, který ve vápně nalezl Vobořila přišlo vyrovnání. Obrat dokončil kdo jiný než Žáček. K naší smůle jsme ale, bohužel, obdrželi vyrovnávací branku po rohovém kopu v 69. minutě. I tak můžeme být s výkonem kluků více než spokojeni, protože zápas nevzdali a předvedli skvělý týmový výkon, za což jim děkujeme.