Tabulka střelců: SD

SK Čechie Uhříněves 3-4Starší dorost (U19)
 Přestřelku v Uhříněvsi starší dorost FCPK zvládl za tři body! Musel však skóre otáčet.

Datum a čas:24.09.2023 17:00  |  Poločas: 1 : 3  |  Tým: Starší dorost (U19)
Góly:17. Manghi (1:1, as. Sellers), 23. Šimek (1:2, as. Rahimič), 35. Rahimič (1:3, as. Šimek), 54. Všetečka (2:4)
Góly-soupeř:4. Teichmann (pen., 1:0), 51. Benda (2:3), 61. Teichmann (3:4)
Sestava:Mendl - Sokol, Rahimič (90. Bryčka), Hauer (62. Skalník), Smejkal (87. Chudada) - Hrubý, Všetečka, Manghi - Sellers (K), Šimek, Bíro. Trenér: Michal Jonáš.
Sestava-soupeř:Hádek - Zlatohlávek, Dolanský, Pejter, Madyar - Benda, Budka (K), Košťák (46. Selinger) - Teichmann, Mareš (46. Kovařík), Dvořák. Trenér: Vendelín Schierreich.

Uhříněves - Třetí vítězství z prvních čtyř utkání si v neděli odpoledne připsali hráči staršího dorostu FCPK. Jednalo se o utkání na půdě Uhříněvsi. A právě domácí vešli do utkání lépe, kdy již ve 4. minutě proměnili nařízený pokutový kop. Poté už první půle však patřila jenom Kopaňákům. V 17. minutě srovnal Manghi a v 23. se modročervení ujali vedení po trefě Šimka. Do konce poločasu ještě FCPK přidala branku na 3:1. V druhé půli Uhříněves ještě Kopaninu doháněla, avšak pokaždé domácím nestačila jedna branka k dorovnání stavu. FCPK poslední půl hodinu držela jednobrankový náskok, a ten jí nakonec vystačil na všechny 3 body.

Hodnocení trenéra - Michal Jonáš:

Další zápas, který začal dárečkem v podobě pokutového kopu po naší ruce ve vápně.  A ve 4. minutě už to bylo 1:0 pro domácí. Nicméně to byla prakticky jediná šance soupeře v prvním poločase a bylo vidět, že iniciativa je na naši straně. Přicházelo dost faulu na naše hráče, a díky standartce, kterou kopnul Sellers, se k dorážce dostal Manghi. Bylo to 1:1, to nás nakoplo a najednou to šlo, po krásné kombinaci na kraji v podání dvojice Šimek, Sokol, přišel balon do vápna, který netrefil jinak velmi gólový Rahimič, ale díky tomu si to stihl doběhnout Šimek, který nás poslal do vedení 2:1. Potom, když Šimek vybojoval balón a přihrál ho Rahimičovi, který se tentokrát moc hezky trefil zpoza vápna už to bylo 3:1. Druhý poločas nás ale soupeř začal docela mačkat a dokázal ze standartky snížit. Nicméně odpověď od nás přišla opět poměrně rychle, když se Všetečka po zisku balonu s ničím a nikým nemazal, a prostě vystřelil zpoza vápna střelu k tyči, a bylo to zase o 2 branky. Nicméně potom přišel rohový kop a nedůraz v našem malém vápně, kde jsme nechali strašně moc prostoru hráči hostí, který se moc hezky akrobaticky trefil, a už to bylo jen o gól. V tu chvíli už to byla spíše nakopávaná a doslova kopaná, a hodně faulu na obou stranách. Nicméně se nám podařilo udržet těsný výsledek a to je důležité, že jako tým dokážeme teď i takové zápasy zvládat.

Rozhodčí:Pavlík - Ludvík, Křivka
Žluté karty:Zlatohlávek, Dolanský, Benda - Hauer, Šimek, Bíro, Chudada
Hřiště:Uhříněves