Historie se opakovala. Kopanina opět prohrála jarní premiéru s Vršovicemi.

Datum a čas:12.03.2016 14:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:28. Urban (1:0)
Góly-soupeř:79. Janout (1:1), 90. Janout (1:2)
Sestava:Švarc - Les (61. Mikeš), Čihák, Melničuk (K), Bláha - Flaks, Sýkora (88. Vik), Santler (72. Průša), Poláček - Pešír - Urban (87. Hemzáček). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Maha - Špaček (72. Janout), Šimr (K), Protivínský, Minařík, Lakatoš, Uhlíř, Zukal, Tomaides, Špulka, Bártek (46. Kaiser). Trenér: Jaromír Tomaides.

Přední Kopanina - Jarní starty proti Vršovicím Kopanině nejdou! Před rokem modročervení s neoblíbeným soupeřem dvakrát v závěru inkasovali a prohráli 0:2. Teď šli do úvodní kola opět v pozici lídra, Vršovice byly dvanácté. Favorita poslal do vedení v první půli Urban a vše šlo podle plánu. Závěrečné minuty se však opět změnily v horor. Střídající Janout dvěma góly v 79. a 90. minutě sťal domácí a Vršovice překvapivě znovu vezou od letiště tři body!

Netajené ambice na obhajobu vítězství v Pražská teplárenská přeboru a velké zaváhání hned na startu. Kopanina potvrzovala roli favorita jen v prvním poločase, kdy se také zásluhou Urbana dostala do vedení. Po přestávce ale vypadla z role. Hosté pomalu přebírali iniciativu a když trenér Vršovic Tomaides sáhl v 72. minutě ke střídání a poslal na hřiště Janouta domácí fanoušci se nestačili divit. Právě Janout dvakrát překonal Švarce a tři body odcestovaly do Vršovic.

Na těžkém nerovném terénu se patnáct minut nic velkého na hřišti nedělo. Nečekanou výjimkou byla 9. minuta, kdy Pešírova sražené dorážka ťukla do břevna.¨

V 15. minutě poslal nedůraznou střelu na branku Vršovic Pešír, Maha si s ní snadno poradil. Neúspěšně skončily i dva střelecké pokusy Flakse. Až ve 26. minutě mířili mezi tyče z přímého kopu hosté, ale střela Bártka byla ztečovaná na roh.

Za tři minuty už domácí udeřili. Vydařenou rychlou kombinaci zakončil chytrým prostrčením míče mezi obránci Sýkora a Urban mazácky zakončil - 1:0. Hosté kontrovali dalekonosným pokusem Uhlíře, který cíl minul.

Po přestávce se dlouhé minuty na hřišti nic zajímavého nedělo. Blíže ke gólu byli domácí, ale Urban své náznaky šancí utopil v kličkách. Flaks připravil šanci pro Pešíra, jeho sražená střela ťukla z boku do tyče a skončila v zámezí.

Pak se začaly dít věci. Nevydařený odkop Bláhy vystihl Kaiser, ale jeho střela skončila sražená jen rohem. A přišly velké chvíle střídajícího Janouta. V 79. minutě využil zaváhaní středu domácí obrany, dostal se ke sraženému míči a pod padajícím brankářem Švarcem jej poslal do sítě - 1:1.

V poslední minutě Janout dílo zkázy pro domácí završil, když překonal Švarce podruhé. V nastavení už se favorizovaní domácí k odpovědi nedostali a hned na startu jara si připsali nepříjemnou první tříbodovou ztrátu.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Terén byl pro oba stejný, na to se nemůžeme vymlouvat. První poločas máme skoro celý ve svých rukách, máme to dobře rozjetý, ale občas nám to odskočilo a další šance jsme neproměnili. Prohrávají i lepší týmy a nás to postihlo dneska. Možná je to lepší, že nás to postihlo v první kole, než v závěru sezony v nějakém klíčovém zápase. První půlka byla slušná, druhou jsme asi moc chtěli. Někteří hráči to až moc chtěli vzít na sebe, než bylo zdrávo. Soupeř toho využil. Po jediné obranné chybě vyrovnal. Pak už jsme hráli vabank. Nastřelili jsme tyčku a soupeř z protiútoku oni dali rozhodující gól. Soupeř to měl dobře srovnaný a věděl co chce.”

Jaromír Tomaides (Vršovice): „První půle byla z naší strany ustrašená. V přípravě jsme nehráli špatně, ale ostrý zápas je něco jiného. Domácím asi víc ublížil ten terén, na lepším terénu by nás asi víc rozebrali. V kabině jsme si řekli, že musím hrát víc důrazně. Pramenili z toho žluté karty, ale to k fotbalu patří. S druhou půlí jsem spokojený. Tři body jsou asi šťastné, ale máme je a to je důležité.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč Vršovic: Michal Zukal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Autor: Lubor Mírek.

Rozhodčí:Gotthard - Klička, Gunitš
Delegát:Ulrich
Žluté karty:Les, Čihák - Protivínský, Lakatoš, Zukal