Tabulka střelců: M-B

FK Stejstav Hýskov 5-3FCPK B
 Kvalitní příprava béčka v Hýskově. Poprvé nastoupil navrátilec Buzek.

Datum a čas:04.08.2016 18:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Fárka P. (2:1, as. Buzek), Bíro (5:2, as. Fárka P.), Buzek (5:3, as. Fárka P.)
Sestava:Jelínek - Hájek, Holeček M. (K), Sweeney, Kořánek - Buzek, Kolář, Kozlík, Stára - Bíro, Fárka P. Hokejové střídání: Řezníček, Cigánek. Trenér (hrající): Tomáš Cigánek

Hýskov - Fotbalisté Přední Kopaniny B se připravují na novou sezónu, ve které budou hrát vyšší soutěž - 1.B třídu. V přípravě nastoupili už ke svému třetímu utkání. Na předměstí Berouna v Hýskově podlehli domácímu týmu hrajícímu stejnou soutěž 3:5. Zajímavostí byl start Michala Buzka v sestavě FCPK a účast dvou "kopaňáků" v týmu soupeře. Hýskov trénuje bývalý mládežnický kouč Kopaniny Jan Peclinovský a v sestavě nastupuje jeho syn "Peci" mladší.

Michal Buzek se k potěšení fanoušků Přední Kopaniny vrací do týmu. Poté co přerušil kariéru a věnoval se rodině a zaměstnání, oživil kariéru v minulé sezóně v Jedomělicích a nyní se rozhodl, že bude rozdávat radost v kopaninském béčku. Svou kvalitu ukázal navzdory tréninkové pauze a v utkání si připsal gól a asistenci.

Ani jeho body však tentokráte nepomohly Kopanině v Hýskově. Ta prohrála poločas 1:2 a ve druhé půli pak dostala další tři góly. V závěrečném finiši korigovala výsledek na konečných 3:5. Hrálo se v nádherném prostředí. Výborný trávník a famózní panorama po okolí, kde výhledy jsou jak v rakouských Alpách.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Kvalitní příprava pro náš tým. Blbě jsme vstoupili do utkání, protože se všichni sjížděli z práce na poslední chvíli a bez rozcvičení nás připravený a koncentrovaný soupeř hned nachytal dvěma góly. Od dvacáté minuty první půle jsme byli lepší a kromě branky Petra Fárky jsme měli další možnosti. Tady to chtělo 1-2 další góly přidat. Po přestávce jsme zbytečně inkasovali laciné branky, v závěru jsme po zásluze korigovali. Soupeř si zasloužil o branku vyhrát, vyhrál o dvě, my jsme venku dali tři góly což je hezké, ale dostat pět je nesmysl. Na tom musíme zapracovat. Všichni máme radost z návratu Michala Buzka i bez pořádného letního tréninku ukázal, jakým bude přínosem. Děkujeme Hýskovu za krásný fotbalový zážitek, odehrát utkání v tak krásném prostředí bylo velice příjemné.

ZAJÍMAVOSTI:

-tým Hýskova vedl trenér Jan Peclinovský, na hřišti s číslem 7 nastoupil jeho syn Jan Peclinovský mladší, oba dříve působili v FCPK, nyní bydlí přímo v Hýskově;

-do týmu Přední Kopaniny B se vrací Michal Buzek, dlouholetá opora a kapitán áčka, ve své premiéře si připsal 1+1;

-nejproduktivnějším hráčem FCPK B v utkání byl Petr Fárka, který si připsal gól a dvě asistence. Tradiční krajní záložník naskočil nezvykle v útoku a svou roli splnil;